Panama Jaramillo Estate Typica Natural

Dostępność: brak towaru
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

#Ukoronowane - Izabela

PANAMA Jaramillo Estate

Region: Boquete
Właściciel farmy: Eira Suárez
Odmiana: Typica
Obróbka: Natural
Wysokość uprawy: 1400-1700m n.p.m.
Nuty: orzechy włoskie, żółte owoce, miód
Waga: 250g

Prowadzona przez same kobiety posiadłość Jaramillo to 10-hektarowa, zacieniona plantacja kawy, położona pięć minut od centrum Boquete. Jaramillo i pobliska Hortigal Estate są zarejestrowane pod nazwą Jaramillo Coffee Estate i obie należą do Eiry Suárez i jej trzech córek: Carmen, Lourdes i Nadei, z których ta ostatnia na co dzień zarządza farmami.

Jaramillo Estate produkuje myte odmiany arabiki Typica i Caturra, a także mikroloty Typica oraz Gesha w obróbce naturalnej. W okresie zbiorów, zbieracze kawy z tubylczej społeczności Ngäbe-Buglé są przydzielani do konkretnych poletek, aby starannie selekcjonować kawę na podstawie ich optymalnej dojrzałości. Zbieracze są edukowaniu w znaczeniu szczegółowej selekcji wiśni kawowych i są zachęcani do zbierania w oparciu o najwyższe standardy jakości.

Beneficios de Café de Boquete

Czereśnie są codziennie transportowane z gospodarstwa do rodzinnego młyna Beneficios de Café de Boquete w Dolega, około 30 minut od gospodarstwa. Młyn działa i eksportuje kawę od 1989 roku pod zarządem Norberto Suáreza, brata Eiry (i właściciela La Gloria). Kawy przetwarzane w młynie są eksportowane pod marką Baru Indian High.

Młyn jest wyposażony w technologię rolniczą Pinhalense i może liczyć na doświadczony zespół, który nadzoruje cały przepływ pracy, zapewniając transparencję i wydajność. Magazyn "do odpoczynku kawy" jest zbudowany z ternium - materiału, który pomaga kontrolować wilgotność i utrzymywać optymalny poziom temperatury w magazynie, aby chronić i utrzymywać wysoką jakość ziaren.

Posiadłości Jaramillo nie tylko składa się z pięknych kawowców, ale wyróżnia się różnorodnością flory oraz licznej populacji ptaków i dzikich zwierząt. Na początku tego roku Jaramillo i Hortigal zaczęły organizować sesje obserwacji ptaków, których celem jest podniesienie świadomości na temat wielkich skarbów przyrody w okolicy, które wszyscy powinni znać, chronić i pielęgnować. Obserwacje są rejestrowane na kanale na Instagramie farmy i na globalnej platformie eBird.

Zarówno Jaramillo, jak i Hortigal utrzymują rodzimy ekosystem drzew, które pomagają utrzymać systemy rolno-leśne tak cenne dla rodzimej przyrody oraz ptaków mieszkających i migrujących. Przez ostatnie dwa lata obie farmy sadziły rodzime drzewa zwane palomo na obszarach między pasami kawy, aby zapewnić korzystny cień dla drzew kawowych, siedlisko i źródło pożywienia dla ptaków. Ponadto aby pomóc farmie poprawić jej odporność na zmieniające się warunki klimatyczne bez utraty produktywnej ziemi uprawnej.

Zrównoważone praktyki rolnicze, takie jak techniki odpowiedniego przycinania zwiększające wydajność, są wdrażane każdego roku po zbiorach, a skuteczny program nawożenia gleby i upraw jest realizowany cztery razy w roku. Zarówno mineralny, jak i organiczny domowy kompost z miazgi kawowej jest stosowany do pielęgnacji dorosłych upraw, a także sadzonek w szkółce kawy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl