Zuzanna Rudzińska-Bluszcz 0
56.jpg

fot. Wojciech Grzedziński

1. Co pandemia zmieniła w Twoim życiu?

Pandemia wybiła mnie z dobrze znanego rytmu życia: z poczucia bezpieczeństwa, ale też z rutyny. Z jednej strony pandemia zatrzymała mnie w domu: z czułością spojrzałam na nasze mieszkanie, zaczęłam gotować, sprzątać, ulepszać. Z drugiej strony - zmobilizowała do działania na rzecz tych, którzy nie mieli takiego komfortu: w oku pandemii odpalałam kampanię zachęcającą do walki z nienawiścią w internecie; współtworzyłam podręcznik bezpiecznego prowadzenia lekcji online, a później postanowiłam podjąć walkę o urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Kto wie, czy to wszystko wydarzyłoby się w przedpandemicznym rytmie mojego życia?

2. Na czym starałaś się skoncentrować podczas ostatnich kilkunastu miesięcy?

Na spojrzeniu na Polskę jako nasze dobro wspólne. Co nas łączy? Czy to naprawdę tylko granice ustalone na wojennej konferencji przez polityków? O co wszyscy dbamy? W tych czasach skłócenia, szukam ziemi niczyjej (czyli wspólnej).

3. Jakie pozytywne przesłanie chciałabyś zakomunikować światu?

Fascynuje mnie, że właściwie każdy może zmienić wycinek swojego świata. Z tej wiary wziął się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny; ta wiara niesie koła gospodyń wiejskich, aktywistów LGBTQ, inicjatywy edukacyjne, opiekunów osób z niepełnosprawnością walczących o swoich podopiecznych i o siebie, inicjatywy prawnicze walczące o praworządność, ekologów. Przestajemy być obojętni i bierzemy sprawy w swoje ręce.

4. Jakie stawiasz sobie wyzwania, żeby nieustannie się rozwijać?

Dostrzegam obszary w Polsce, które są do naprawienia jako wyzwanie a nie przeszkodę.

5. Do kawy najlepszy jest...

...prawdziwie kruchy i maślany croissant!

6. Twoje trzy słowa mocy i ich definicja to:

kawa // szparagi // demokracja!

7. Więcej o Tobie dowiemy się z...

obserwujcie działania ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.
Tam zmieniamy Polskę i świat!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.