Karolina Kubikowska 0
36.jpg

1. Co dał Ci ten rok i czego nowego Cię nauczył?

Ten rok zdecydowanie dał mi bardzo dużo niespodziewanych zmian. Dał mi, jak wielu innym ludziom, zupełnie nową rzeczywistość, w której musiałam się odnaleźć. W dalszym ciągu, jak pomyślę o początku 2020, w porównaniu do tego, co mam teraz, nie jestem w stanie uwierzyć, że to rzeczywistość, a nie film.

Ten rok nauczył mnie bardzo wielu rzeczy... Nauczył mnie tego, jaką mam wolę przetrwania, że w pewnym momencie włącza się pewien autopilot i adrenalina pozwala nam zrobić o wiele więcej, niż byśmy sobie wyobrażali. Pokazał, ilu przyjaciół pokazuje się w tych najgorszych momentach, wyciągając rękę, żeby pomóc ci stanąć na nogi po raz kolejny. Nauczył mnie, że zmiany są nieuniknione i nasze plany są tylko planami, a życie je weryfikuje – trzeba walczyć wtedy o siebie. Nauczył mnie również, że ludzie odchodzą. Ale wszechświat nie lubi pustki i pozytywna energia wraca w formie przyjaciół, którzy otaczają dobrą aurą.

2. Na czym starałaś się koncentrować podczas mijających 12 miesięcy?


Niestety koncentrowałam się głównie na przetrwaniu. Nie tylko firmy zamkniętej podczas pandemii, ale również swoim. Zostałam mocno przetestowana przez 2020 rok. Straciłam bardzo wiele. W takich okolicznościach człowiekowi wydaje się, że jest chodzącą czarną dziurą, ale to nieprawda. Gdzieś w poczuciu żałoby i strachu kiełkują nowe niespodziewane źródła siły i nawet się nie obejrzymy, a pchają nas do przodu, inspirują i sprawiają, że przejdziemy nawet najtrudniejsze przeszkody.
Koncentrowałam się na budowaniu swojego świata na nowo. Zaczynając od zera, można przekształcić wszystko, prawda? Każdą cegiełkę stawianą jeszcze raz można ciut przesunąć – i nagle pojawiają się niespodziewane możliwości. To skutek uboczny wymuszonych nowych początków: nie odbuduje się nic w takiej samej formie jak przedtem. Jest w tym bardzo dużo smutku, ale też nadziei.

3. Jakie pozytywne przesłanie chciałabyś zakomunikować światu?


Chciałabym powiedzieć... że nie należy się nigdy poddawać. Nie należy się bać proszenia o pomoc. Dobra energia wraca. Idąc przez świat z wdzięcznością za każdy dzień, zobaczymy, jak jest piękny, więc od razu stanie się dla nas lepszy. Tego przynajmniej ja doświadczyłam.Nie należy też nigdy tracić nadziei...


4. Jakie stawiasz sobie wyzwania, żeby nieustannie się rozwijać?


Staram się od czasu do czasu robić coś, czego się boję, żeby wymusić wyjście ze skorupki tego, co znam. Staram się też zmuszać do kończenia zaczętych projektów – mam 100 pomysłów na minutę i coś co zaczynam, ma tendencję do pójścia w niepamięć, ale zmieniam podejście i zabieram się za to na nowo. Efekty są niespodziewanie piękne. Staram się eksperymentować z nowymi technikami i rozwiązaniami, nie bojąc się (no, może trochę...) tego, że coś może po prostu nie wyjść. Jak mi się czegoś nie chce, a wiem, że będzie dla mnie dobre, zmuszam się. Później zawsze okazuje się, że było warto.

5. Do kawy najlepsze jest...


Spokojny poranek, pies pod pachą i książka w rękach. :)
A jak w biegu, to oczywiście kubeczek wielokrotnego użytku!

6. Twoje trzy słowa mocy i ich definicja to...


Dobro
 – zawsze wraca, więc bądźmy dla siebie jak najlepsi. Dzięki codziennym, nawet niewielkim gestom możemy sprawić, że świat będzie lepszy, ponieważ ta energia zacznie krążyć i wracać od człowieka do człowieka.

Cierpliwość
 – czasami chcielibyśmy mieć siłę sprawczą na tyle mocną, żeby to, czego chcemy, stało się już, teraz, natychmiast. Cóż, wszyscy wiemy, że świat tak nie działa. Wierzę jednak, że wszystko jest po coś. Uczymy się i rozwijamy cały czas, a to, czego pragniemy, pojawi się w odpowiednim momencie. Nie wcześniej, nie później. Powtarzam to sobie codziennie.

Wdzięczność
 – tak jak już wspominałam wcześniej, wdzięczność jest czymś, o czym często zapominamy. Ma jednak duży wpływ na nasze codzienne życie. Kiedyś, wstając rano, spróbowałam wymienić sobie pięć rzeczy, za które jestem wdzięczna, zamiast skupiać się na bólu w sercu. To ćwiczenie sprawiło, że mogłam spojrzeć na pozytywne strony mojej rzeczywistości. I ponownie, mając więcej siły, przeszłam przez dzień w lepszym nastroju, przyciągając więcej uśmiechu i tego, za co już byłam wdzięczna. To naprawdę działa!

7. Więcej o Tobie dowiemy się z...


Mojego instagramu i fanpage na facebooku: @kubikowska.emilysmoose
Od nowego roku ruszam też z moją własną stroną z częścią blogową oraz nowym sklepem internetowym, ale o tym powiem już więcej w odpowiednim momencie na powyższych social mediach. :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.