Produkt dnia
Skarpetki MONDI
Skarpetki MONDI
29,00 zł
Skarpetki GRIND
Skarpetki GRIND
29,00 zł
Skarpetki PINKY BARISTA
Skarpetki PINKY BARISTA
29,00 zł
Bestsellery
Kawa LWY
Kawa LWY
9,80 zł
Kawa SŁONIE
Kawa SŁONIE
10,50 zł
Kawa WIELBŁĄD
Kawa WIELBŁĄD
9,30 zł
Kawa New Blend
Kawa New Blend
31,25 zł
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Justyna Sobolewska 0
40.jpg

Fot.: Dorota Duda

1. Co dał Ci ten rok i czego Cię nauczył?

Nie wiem, czy mnie czegoś nauczył, ale ten rok pokazał mi, że zatrzymanie, siedzenie w domu z najbliższymi ma swoje dobre strony. Okazało się, że różnych rzeczy nie muszę robić, a wydawało mi się, że są konieczne. A przyjemności czasem można znaleźć w ograniczeniu.

2. Na czym starałaś się koncentrować podczas 12 miesięcy?


To by trudny rok, koncentrowałam się w dużej mierze na sprawach związanych z bliskimi. Oraz na zdalnym nauczaniu (nie nadaję się na nauczycielkę!). Ale miałam też dużo pracy, czyli pisania i czytania. I to było dobre. W czasie, kiedy wszystko rozprasza, pisanie i czytanie pozwalają się skupić. Poza tym w tym roku uważniej śledziłam przyrodę: postępy wiosny oraz wrony na dachu. Spacery nigdy mnie tak nie cieszyły tak, jak w tym roku.

3. Co pozwala zachować pozytywne nastawienie, gdy sprawy nie idą tak prosto?


W trudnych momentach zawsze pomaga mi wsparcie kogoś bliskiego, rozmowa z mężem, telefon do przyjaciółki. Pomaga sama możliwość, że mogę zadzwonić w każdym momencie, kiedy potrzebuję. Przegadanie problemu oswaja go i sprawia, że przestaje mnie przerastać. Dobrze też oderwać myśli, na przykład wskoczyć w serial. W czasie kryzysów czasem wracałam czasem do ulubionych wierszy, które jakoś pomagały.

4. Jakie wyzwania stawiasz sobie przed ciągłym rozwojem?

Rozwojem jest dla mnie czytanie, każda nowa książka, kolejny autor, o którym piszę; to jest inny świat, w który trzeba wejść i go zrozumieć, i to jest wyzwanie.

5. Najlepsze z kawą jest…

Najlepsze z kawą są  cynamon i czekolada. Wiele lat temu Uri zrobił mi kawę z cynamonem i czekoladą i od tej pory jest uzależniona od tego połączenia. Do kawy najlepsze jest dobre towarzystwo (ach, posiedzieć w kawiarni!). Z kawą dobrze się też obserwuje ulicę i przechodniów. No i najlepiej się pracuje z kawą, albo po kawie, ale nigdy przed poranną kawą.

6. Twoje słowa mocy nich definicje to…


"Dam radę, dasz radę, damy radę”
– w różnych konfiguracjach najczęściej to powtarzam sobie albo komuś. Kiedyś miałam takie swoje zaklęcia na trudne czas: „O mój miły Augustynie, wszystko minie, minie, minie”, albo z wiersza: „jestem wszystkim czego nie mam”. Pomagały.

7. Więcej o Tobie dowiemy się…


Z moich książek: Książki o czytaniu i książki o moim ulubionym pisarzu: Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu, z tygodnika „Polityka", gdzie piszę, i z moich profili na portalach Facebook i Instagram.

Komentarze do wpisu (0)

Dowiedz się o promocjach!
Nie przegap informacji o kodach rabatowych i promocjach. Zapisz się do naszego newslettera!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl