Agnieszka Drotkiewicz 0
32.jpg

fot.: Antonina Samecka

1. Co dał Ci ten rok i czego nowego Cię nauczył?

Ten rok zmienił życie wszystkich, a ograniczenia w podróżowaniu, spotykaniu przyjaciół, obejmowaniu się, wspólnym jedzeniu sprawiły, że spojrzałam trochę inaczej na to, co wcześniej wydawało mi się oczywiste. Zaczęłam bardziej uważnie „liczyć swoje błogosławieństwa” – cieszyć się i doceniać swobody i rzeczy, które mam. Jeszcze nigdy wcześniej tak uważnie nie obserwowałam przyrody, jak w w tym roku.

2. Na czym starałaś się koncentrować podczas mijających 12 miesięcy?

Na wymyślaniu nowych rozwiązań i sposobów działania – jeśli nie mogę odwiedzić przyjaciół za granicą, to wyślę im piękną kartkę, słodycze, albo zamówię im kwiaty on line. Staram się też nie oceniać i nie dziwić temu, jak inni reagują na epidemię i jej skutki – sytuację bezprecedensową w naszym życiu. Nie zawsze mi się to udaje, ale staram się.

3. Jakie pozytywne przesłanie chciałabyś zakomunikować światu?

Dbajmy o siebie nawzajem, na różne sposoby. Dzielmy się jedzeniem, dzwońmy i piszmy do siebie, starajmy się podtrzymywać na duchu. Jeśli podoba się nam to, co ktoś robi, to powiedzmy mu to, albo napiszmy – to naprawdę ma niezwykłą moc.

4. Jakie stawiasz sobie wyzwania, żeby nieustannie się rozwijać?

Szukam inspiracji w innych ludziach, uwielbiam mieć różne role-model, które mnie motywują i inspirują. Są wśród nich Maria Sibylla Merian – podróżniczka i artystka z przełomu XVII i XVIII wieku, William Morris – XIX wieczny artysta i działacz społeczny, Ewa Kurylyk – wszechstronna artystka, z którą jestem zaprzyjaźniona, a także moje rówieśniczki – Apollonia Poilâne, która prowadzi sławną piekarnię w Paryżu, i Antonina Samecka, współtwórczyni Risk made in Warsaw – obie mają nieprawdopodobną etykę pracy i niekończącą się energię.

5. Do kawy najlepsza jest…

Książka! Uwielbiam zaczynać dzień od czytania w łóżku z kawą.

6. Twoje trzy słowa mocy i ich definicja to…

Poczucie humoru, życzliwość, wdzięczność.

7. Więcej o Tobie dowiemy się z…
Książek i tekstów, które piszę, między innymi dla Przekroju (są on line), a także z mojej strony na portalu Facebook.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.